Zaznacz stronę

Nauka matematyki dla niektórych osób jest dużym problemem, który wydaje się nie do przeskoczenia. Niekiedy problemy z przyswajaniem nowej wiedzy wiążą się z chwilowym opuszczenie lekcji, innym razem z kompletną ignorancją danego przedmiotu. Nie dajmy sobie wmówić, że matematyka to przedmiot dla wybranych. Każdy może nauczyć się matematyki, ważna jest jednak systematyczność i ciężka praca.

Najczęściej problemy z nauką matematyki nie wynikają z braku talentu, zdolności matematycznych, ale z niewłaściwego podejścia do tej dziedziny nauki oraz sposobu nauki. Wiedza matematyczna wcale nie jest przeznaczona wyłącznie dla wybranych, tego przedmiotu może nauczyć się naprawdę praktycznie każdy, jednak trzeba tego chcieć. Wypracowanie sposobu nauczania jest w tym wypadku kluczowe, niestety w szkole nauczyciele nie uczą, jak efektywnie się uczyć, tę wiedzę trzeba znaleźć samodzielnie. Najczęściej obecnie można znaleźć w sieci bardzo dużo informacji oraz porad.
Po pierwsze raz na zawsze pozbądź się negatywnego podejścia do matematyki, spróbuj polubić się z tym przedmiotem. Przeanalizuj swoje braki i spróbuj je uzupełnić, możesz poprosić o pomoc kolegę, kogoś z rodziny albo zapisać się na korepetycje. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że matematyka jest przedmiotem, w którym opanowanie nowych umiejętności wymaga zrozumienia innych, dlatego tak ważna jest regularna nauka. Ucz się w małych blokach czasowych na przykład za pomocą techniki pomodoro tj. 25 minut pracy i 5 minut przerwy, to jest naprawdę bardzo przydatne.