Zaznacz stronę

Chociaż matematyka to znienawidzony przedmiot wielu osób, prawda jest taka, że jest ważna i korzystamy z niej częściej w życiu codziennym, niż mogłoby się, nam wydawać. Niestety nawet chwilowe opuszczenie się w nauce może spowodować, że nie będziemy mogli nadrobić materiału i zrozumieć aktualnych zagadnień. Nauka matematyki musi być systematyczna, regularność to w tym wypadku absolutna podstawa.
Nauka przedmiotów ścisłych takich, jak matematyka, ale nie tylko daje wiele korzyści. Po prostu nasz mózg jest w dużo lepszej kondycji, jesteśmy w stanie bardziej logiczne myśleć, rozumieć otaczający nas świat.
Po pierwsze nie możemy bać się matematyki, nie dajmy sobie wmówić, że jest to przedmiot tak bardzo trudny, że lepiej w ogóle nie zaczynać jego nauki. Po drugie, należy poznać swoje słabe punkty, dobrze jest wiedzieć, co sprawia nam trudność, wówczas można bardziej skupić się na poszczególnych zakresach materiałów. Po trzecie, nie wahaj się prosić o pomoc osoby, która jest bardziej kompetentna. Po czwarte, pamiętaj o odpoczynku, szczególnie jak nad książką spędzasz długie godziny. To podczas relaksu i odpoczynku nasz mózg tworzy nowe połączenia neuronowe, dlatego nie ma sensu nie odchodzić od biurka przez kilka godzin. Trzeba robić sobie krótkie 5-10 minutowe przerwy, a także dłuższe pauzy, aby mózg mógł zacząć działać i porządkować wiedzę.
W nauce matematyki, tak samo jak w przypadku innych przedmiotów, bardzo ważną kwestią jest oczywiście systematyka. Regularne uczenie się, nawet mnie intensywne jest lepsze, niż zasiadanie do książek 2 razy w tygodniu.