Zaznacz stronę

Matematyka jest przedmiotem dość trudnym, z którym wielu uczniów ma problemy. Chociaż dwie dekady temu była nieobowiązkowa, to od 2010 roku znajduje się na liście przedmiotów, z których trzeba przystąpić do egzaminu maturalnego. Nie każdego to cieszy, gdyż matematyka może przysporzyć naprawdę wielu problemów. Jak przygotować się do egzaminu?

Po pierwsze należy zapoznać się z informatorem o egzaminie maturalnym z matematyki opracowanym przez CKE, gdzie znajdziemy informacje związane z zasadami, zakresem wymagań i nie tylko. Kolejnym etapem jest zaplanowanie pracy, warto opracować własną strategię nauki matematyki, można też poprosić o pomoc kogoś z rodziny albo zdecydować się na inwestycje w korepetycje. Dobrym pomysłem będzie także wypełnianie arkuszy egzaminacyjnych z poprzednich lat, dzięki temu można zapoznać się z formą egzaminowania. Decydując się na uczenie się do matury z matematyki, należy zwrócić szczególną uwagę na działy, które są dla nas mniej zrozumiałe. Warto w tym wypadku poprosić o pomoc.
Podczas nauki nie warto wkuwać regułek, ale spróbować po prostu zrozumieć poszczególne kwestie. Umiejętny, świadomy sposób nauki nowych rzeczy to podstawa, niestety w szkole nie znajdziemy żadnej odpowiedzi na pytanie, jak się uczyć. Całe szczęście obecnie jest internet, w którym można znaleźć wiele porad pomocnych w przygotowaniu do egzaminu maturalnego z matematyki oraz innych przedmiotów. Chociaż matematyka nie jest prosta, to systematyczna nauka z pewnością pomoże nam zdać egzamin i to na wysokim poziomie.